Nová verze Chrome přináší vylepšení výkonu

Google vydal novou verzi svého prohlížeče Chrome (konkrétně jde o v18.0.1025.142), která přináší mimo jiné devět bezpečnostních záplat a vylepšenou podporu pro graficky náročné aplikace.
reklama

Finální verze Chrome 18 oficiálně přináší Canvas 2D (součást HTML5) s GPU akcelerací na operační systémy Windows a Mac, podpora Linuxu nebyla zmíněna. Díky této nové funkci je webový prohlížeč rychlejší při vykreslování graficky náročných aplikací, tedy her, jelikož zapojuje GPU a ubírá tak zátěž z CPU. Například ve hře FishIE Tank od Microsoftu s 1000 rybičkami Chrome vykresluje průměrně s 50fps.

Google také do nového Chrome licencoval SwiftShader od společnosti TransGaming, díky kterému hráči se staršími počítači nebudou mít problém s vykreslováním 3D. Kromě vylepšení výkonu nová verze prohlížeče přináší také opravu pěti bezpečnostních chyb označených jako "středně závažné" a tři "vysoce závažné", za jejichž objevení Google vyplatil tisíce dolarů. Chrome 18 má samozřejmě také integrován Flash Player 11.2. Stejně jako dříve, i nyní by se Chromě měl aktualizovat automaticky.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru