Nová varianta trojského koně pro Mac využívá chybu ve Wordu

Nová varianta trojského koně s názvem Backdoor.OSX.SabPub.a neboli SX/Sabpab-A využívá díru v aplikaci Microsoft Word a ohrožuje tak uživatele systému Mac OS X.
reklama

Je to jen pár dnů zpátky, co se na internetu objevil nový trojský kůň, který se zaměřoval na uživatele operačního systému Mac OS X a k infiltraci do systému uživatele využívat chybu v Javě. Společnost Kaspersky jej nazvala Backdoor.OSX.SabPub.a, konkurenční Sophos jej označil jako SX/Sabpab-A. Dnes obě dvě bezpečnostní společnosti potvrdily, že se objevila nová varianta tohoto škodlivého kódu, jež však nevyužívá chyby v Javě, ale v aplikaci Microsoft Word.

Nová verze trojského koně funguje díky upravenému wordovskému dokumentu, pomocí kterého se dostane do systému uživatele. Stejně jako u nedávných variant trojských koňů pro Mac OS X, i na novou variantu názvem Backdoor.OSX.SabPub.a je třeba dát si velký pozor, neboť kód se na Mac nainstaluje zcela bez vědomí uživatele - jediné co uživatel musí udělat, je stáhnout a otevřít modifikovaný wordosvký dokument.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru