Nová služba od Apple by se mohla jmenovat iCloud

Společnost Apple podle nových informací koupila doménu iCloud.com za neuvěřitelných 70 milionů korun. Bude se tak jmenovat její nová služba?
reklama

Mnoho velkých technologických společností již spustilo, nebo právě spouští služby, díky kterým si uživatelé mohou na jejich vzdálené servery (tzv. cloud) nahrávat hudbu, dokumenty a jiné soubory. V březnu tohoto roku spustil svou službu s názvem Cloud Drive americký Amazon. Ta nabízí zdarma 5GB místa online. Podobnou službu měl o těchto Vánocích spustit také Google, nedohodl se však s hudebními společnostmi, se kterými stále vede jednání. A nyní do byznysu vstupuje také Apple, který podle posledních informací pracuje na službě, která by uživatelům umožňovala ukládat hudbu online a následně ji streamovat na jakékoli zařízení.

Otázkou zůstávalo, jak se nová služba od Apple bude jmenovat. Podle zahraničních serverů by to mohl být iCloud, neboť Apple nyní koupil internetovou doménu s tímto názvem. iCloud.com Apple pořídil od švédské společnosti Xcerion, která svou dosavadní službu iCloud přejmenovala na CloudMe a koupila si doménu CloudMe.com. Podle blíže nespecifikovaného zdroje z okolí společnosti Xcerion dal Apple za doménu 4.5 milionu dolarů, což je v přepočtu více, než sedmdesát milionů korun.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru