Nová služba od Apple by se mohla jmenovat iCloud

Společnost Apple podle nových informací koupila doménu iCloud.com za neuvěřitelných 70 milionů korun. Bude se tak jmenovat její nová služba?

Reklama

Mnoho velkých technologických společností již spustilo, nebo právě spouští služby, díky kterým si uživatelé mohou na jejich vzdálené servery (tzv. cloud) nahrávat hudbu, dokumenty a jiné soubory. V březnu tohoto roku spustil svou službu s názvem Cloud Drive americký Amazon. Ta nabízí zdarma 5GB místa online. Podobnou službu měl o těchto Vánocích spustit také Google, nedohodl se však s hudebními společnostmi, se kterými stále vede jednání. A nyní do byznysu vstupuje také Apple, který podle posledních informací pracuje na službě, která by uživatelům umožňovala ukládat hudbu online a následně ji streamovat na jakékoli zařízení.

Otázkou zůstávalo, jak se nová služba od Apple bude jmenovat. Podle zahraničních serverů by to mohl být iCloud, neboť Apple nyní koupil internetovou doménu s tímto názvem. iCloud.com Apple pořídil od švédské společnosti Xcerion, která svou dosavadní službu iCloud přejmenovala na CloudMe a koupila si doménu CloudMe.com. Podle blíže nespecifikovaného zdroje z okolí společnosti Xcerion dal Apple za doménu 4.5 milionu dolarů, což je v přepočtu více, než sedmdesát milionů korun.

Zdroj: DailyTech

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář