Nová služba Mozilly testuje nebezpečnost plug-inů Firefoxu

Společnost Mozilla právě představila novou službu, která prověřuje plug-iny pro browser Firefox z důvodu zajištění toho, aby si uživatel mohl být jistý, že dotyčné neobsahují žádné nekompatibility a známé bezpečnostní díry.
reklama

Služba běží již pár dní a prozatím testuje kvalitu / bezpečnost pro 15 plug-inů. Během dnů a týdnů před námi je však naplánováno doplnění podpory pro další plug-iny na straně jedné a zabudování této funkce do releasu 3.6 na straně druhé. Firefox by také měl od verze 3.6+ standardně sám uživatele informovat.

Jedním z důvodů, proč se Mozilla k tomu kroku rozhodla, bude zřejmě i to, že již minulý měsíc Mozilla nabídla obdobnou funkci výhradně pro Adobe Flash, tak si zřejmě lidé z firmy řekli, proč to vlastně nepoužít u více doplňků? Otázky bezpečnosti je totiž nutné (byť v souvislosti "jen" s plug-iny) nepodceňovat - i statistiky Mozilly ukazují, že plná polovina osob instalujících si minulou verzi Firefoxu měla nebezpečnou verzi plug-inu.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru