Nová Opera o 1 110 % rychlejší než ta minulá

Alternativní webový prohlížeč Opera norské provenience si zvolil jako motto pro uvedení své nejnovější verze následující slova: „Nejrychlejší browser na světě“. A přesto, že to zní od tvůrců mírně neskromně, je to v jistém úhlu pohledu bezesporu pravda.
reklama

Pokud první benchmarky nelžou, tak Opera ve výkonu JavaScriptu překonává nejen konkurenci v podobě Mozilly Firefox, Internet Exploreru a Google Chrome, ale především také i sama sebe: Oproti minulé verzi se nám Opera zlepšila o rovných 1 110 %, což je výsledek velice pěkný.

Nová Opera o 1 110 % rychlejší než ta minulá

Rychlost však není vše, na co novinka sází. Po vzoru Mozilly nám přibyl režim pro bezpečné browsení, uživatelské rozhraní bylo zpřehledněno a za zmínku rozhodně stojí i režim „Turbo“, který díky kompresi a cache u proxy serveru zrychluje internetovou zkušenost uživatele. Opera 10.50 samozřejmě projde testem Acid3 na 100 %.

Zdroj: AppScout

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru