Nová betaverze Chrome přináší zajímavé funkce

Google zpřístupnil novou betaverzi svého webového prohlížeče Chrome, jež má integrovány mimo jiné nové bezpečnostní funkce.
reklama


U názvu všech otevřených záložek v nové betaverzi Google Chrome, v nichž je přehrávána hudba, je nyní umístěna ikonka mikrofonu. Díky této jednoduché funkci tak uživatel snadno zjistí, která záložka přehrává "ten otravný" zvuk na pozadí, takže ji lze jednoduše zavřít. Podobně uvidíte ikonky u záložek, jež využívají vaši webkameru nebo ty, které streamují obsah do Google Chromecast dongle. Google do svého vyhledávače také přidal novou funkci ochrany proti škodlivým kódům, jež by měla zlepšit zabezpečení uživatelů.


Chrome již dříve uživatele upozorňoval, když se chystali navštívit potenciálně nebezpečnou stránku, nyní však prohlížeč bude blokovat i stahování dat, která se uživatel pokusí stáhnout a jsou podezřelé. Google není první společností, která integruje toto řešení a s trochou štěstí se jej dočkáme v budoucnu i u dalších známých webových prohlížečů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru