Notebooky s Chrome OS mohou automaticky smazat data uživatele

Podle vývojářského kanálu Chrome OS mohou notebooky s tímto operačním systémem v jistém případě samy automaticky smazat uživatelská data. 
reklama

Nejnovější verze kanálu Chrome OS Dev (14.0.835.87) zobrazuje vespod file manageru varování, které uživatele informuje, že "nahrané soubory jsou dočasné a mohou být automaticky smazány k uvolnění volného místa na disku." Varování vede na stránku s více informacemi, na níž stojí: "Data z vašeho surfování se automaticky smažou, pokud vašemu Chromebooku dochází místo na disku. Je-li třeba uvolnit místo, mohou být smazány profily, které nepatří vlastníkovi Chromebooku a nebylo k nim přistupováno po dobu delší než tři měsíce." Vlastník je v Chrome OS ten, kdo se jako první přihlásil za použití svého účtu na Googlu.

Vlastník jako jediný může nastavovat, kdo má mít přístup k systému. Pokud to vlastník nezakáže, mohou se ostatní uživatelé bez problému přihlašovat a ukládat svá data. Varování Googlu jim však oznamuje, že mohou být - pokud nejsou často používána - smazána. Google proto doporučuje data raději nahrávat do Google Docs. Chromebooky mají 16GB SSD paměť, která je z velké většiny používána k ukládání systémových dat. Uživatelská data jsou šifrována a některá z nich (záložky, přídavky, aplikace, hesla) jsou automaticky synchronizována .

Zdroj: Google System

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru