Nokia zpřístupňuje vývojářské nástroje pro Ovi

Společnost Nokia sdělila, že bude pokračovat v produkci nástrojů, které umožní různým typům developerů vytvářet (publikovat, distribuovat) snadněji aplikace určené pro její obchod s aplikacemi známý jako Ovi.
reklama

Dotyčný největší světový tvůrce handsetů se nechal konkrétně slyšet, že bude pokračovat ve vydávání dalších API a softwarových development kitů za tím účelem, aby zkvalitnil a zjednodušil práci výrobců softwaru na konkurenceschopném obsahu. Firma nejprve plánuje uvést Ovi Maps API pro navigační funkce a taktéž i Ovi Navigation Player API pro turn-by-turn navigaci.

Je zřejmé, že zástupci Nokie soudí, že to budou právě navigační aplikace, jež budou uživatelé na svých mobilech a smartphonech nejvíce používat. Dokonce kvůli tomu vydala i 8 miliard USD za nákup Navtequ, který je proslulý kvalitní geografickou databází. I Nokia zkrátka musí stavět na pořádných základech...

Zdroj: http://www.techweb.com/article/showArticle?articleID=219501276&section=Software

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru