Nokia verbuje vývojáře mobilního webu

Největší výrobce mobilů a smartphonů na světě firma Nokia se pokouší nalákat vývojáře využívající produkty Adobe a armádu Microsoft .NETářů. Mají tvořit webové aplikace pro mobily běžící na platformě Series 60.
reklama

Výše naznačenou informaci potvrzuje ten fakt, že Nokia uvedla Web Runtime Extension pro Creative Suite 4 od Adobe Systems a taktéž i pro Visual Studio 2008 v edici Professional i Standard. Dokonce byla podpora doplněna i do integrovaného vývojového nástroje Aptana Studio verze 2.0+ (vychází z Eclipse).

Web Runtime Extension je Nokiácké prostředí pro tvorbu webových aplikací, které staví na technologiích jako je HTML, CSS, JavaScript nebo AJAX. Na druhý pohled se nejedná o vyloženě špatný nápad, nakonec na světě je minimálně 180 milionů zařízení běžících na této mobilní odnoži Symbianu. Největším dodavatelem podobných hraček na trh je samozřejmě Nokia, ovšem se svým přispěli i Lenovo, LG a Samsung.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru