Nokia přechází ze Symbianu na MeeGo – má se konkurence bát?

Navzdory mnoha letům investic do operačního systému Symbian se Nokia rozhodla, že její high-endové telefony budou nově postaveny na platformě Meego. Co to znamená pro konkurenci?
reklama

Podle mluvčího Nokie bude posledním high-endovým telefonem společnosti, který poběží na Symbianu, Nokia N8. "Telefony řady N nyní poběží na systému MeeGo," řekl mluvčí s tím, že Symbian bude stále k vidění na levnějších telefonech Nokie. Finská společnost měla ještě před několika lety na tru dominantní postavení - to je však nyní už minulostí. Přechod na MeeGo tak ukazuje, že sázka na operační systém Symbian u top telefonů Nokie nebyla příliš šťastná.

Konkurence totiž nelení – například Apple, jehož iPhone přímo konkuruje high-endovým telefonů Nokie, získává na trhu s mobilními telefony stále větší postavení. A nejen tam, jeho operační systém iOS běží i na iPodech touch nebo na iPadu. A tisíce vývojářů po celém světě pro iOS nadšeně vytvářejí aplikace, což se o Symbianu říci nedá. Značné postavení na trhu má i platforma Android (podle Googlu je denně aktivováno 160 000 nových telefonů postavených na Androidu). Stejně jako na iOS, i na Androidu jsou postaveny nejen telefony, ale třeba tablety. Otázkou tak je, zda se MeeGo zvládne v této velmi tvrdé konkurenci prosadit.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru