Nokia oficiálně skončila se Symbianem a MeeGo

Finská společnost Nokia na svém twitterovém učtu oficiálně oznámila, že ukládá ke spánku své operační systémy Symbian a MeeGo.
reklama

"To je všechno, oficiálně jsme zavřeli. Děkujeme vám za uplynulá léta!", napsal na Twitteru vývojářský tým Symbianu. Nokia v říjnu minulého roku oznámila, že přestane přijímat nové aplikace a aktualizace těch stávajících někdy od nového roku. Ani ne měsíc před tím, než Microsoft koupil klíčovou divizi Nokie zabývající se vývojem služeb a výrobou zařízení za 5,4 miliardy euro, Nokia oznámila, že vývojáři Symbianu budou moci finální aktualizace svých aplikací zasílat do 1. ledna 2014.

I když vývojáři nebudou moci poskytovat aktualizace skrze oficiální distribuční kanál Nokie, budou je moci nabídnout skrze soukromé servery. Vývojáři Nokie se nyní mají zaměřit na Windows Phone a produktovou řadu Asha, která je oblíbená především na rozvojových trzích.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru