Nokia N900: Vše důležité do kapsy

Firma Nokia několik dní před koncem prázdnin ohlásila zařízení Nokia N900, které má dle ní nabídnout funkce celého PC v kapesním vydání.
reklama

Novinka slibuje tvar i váhu typickou pro tuto skupinku produktů a navíc i vysouvací klávesničku. Displej je samozřejmě dotekový a s rozlišením WVGA - 800 x 480 px. Pokud čekáte Windows Mobile, tak to byste čekali zbytečně: Na ARM Cortex A8 procesoru zde sviští nokiácký open source linuxový OS Maemo.

Aplikační paměti je přislíben až 1 GB. Grafiku bude mít na starosti OpenGL ES 2.0. Browser od Mozilly potěší plnou podporou Adobe Flash 9.4. Úložná kapacita dosahuje 32 GB a půjde jí prostřednictvím microSD karty rozšířit až na 48 GB (i.e. 32 + 16). Bezdráty zastupují 3G s HSPA, Wi-Fi a BT. Sestavu doplňuje 5 Mpix digitál s optikou velmi slušné značky Carl Zeiss. A cena? Kolem 500 EUR.

Zdroj: Brighthand

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru