Nigérie zahájila tažení proti spamu

Zřejmě jen málokomu z nás někdy ve schránce neskončila spamová klasika všech klasik - úpěnlivá prosba neznámého nigerijského dobrodince toužícího po převedení peněz do Evropy, za což je nám přislíbena tučná odměna.
reklama

Tento typ spamu se natolik proslavil, že dal dokonce vzniknout i vlastní typologické třídě spamových zpráv, jež jsou nazývány právě podle něj. Kdo tím vším není nadšen ani trochu je ale Nigérie samotná, jelikož to sráží její prestiž mezi stovkami dalších zemí. A právě proto se nigerijská ekonomicko-finanční policejní komise rozhodla zasáhnout proti místním spammerům.

Operace s melodickým názvem "Eagle Claw" se pomalu začíná rozjíždět a cca do 6 měsíců pojede skutečně naplno. Již nyní ovšem bylo zavřeno na 18 členů syndikátu a odstaveno 800 scammerských webů. Dále bylo naznačeno, že Nigérie nepřestane do té doby, dokud její jméno bude figurovat v mezinárodní spammerské "anti-Top Ten".

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru