Netbooky se dočkají rekordně tenkých pevných disků

Jedním z největších trumfů populárních netbooků, je jejich drobná váha i rozměry a tím pádem i přenositelnost. Poslední produkty firmy Seagate Technology však mají nemalý potenciál tyto výhody ještě zdůraznit.
reklama

Firma Seagate Technology právě představila nový pevný disk. Je natolik malý, že je to nenápadně zdůrazněno i v jeho názvu: „Seagate Momentus Thin“. Novinka je přesně o 25 % štíhlejší, nežli tradiční 2,5“ HDD (ty mají tloušťku .37", tedy 9,5 mm). Seagate Momentus Thin ale jde ještě dál, jelikož má profil pouhých 7 mm.

Pokud bychom se zajímali o hardwarové parametry, tak disk zvládne 5 400 otáček za minutu a pojme 160 GB, resp. 250 GB dat. Cache dosahuje kapacity 8 MB. Rozhraní je velmi tradiční a očekávané – SATA 2.0 s teoretickou propustností 3 Gb/s. A kdy se disk dostane do prvních zařízení? Dle vlastních slov Seagate prý zhruba během dalšího měsíce.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru