Netbook Aceru s týdenní výdrží anebo chyba W7?

Vypadá to, že se společnosti Acer podařilo s modelem Aspire Timeline 1810TZ dosáhnout rekordní výdrže – zhruba 10x takové, jakou nabízí jiné srovnatelné stroje s 6článkovou baterií.
reklama

Po necelých 5 hodinách práce na běžné konferenci se zahraniční redaktor rozhodl zjistit, jak dobré jsou jeho Windows 7 co do správy energie. Navzdory tomu, že již bylo nějakých 60 % vypotřebováno z dřívějška, stále měl netbook v záloze ještě dostatek energie na celý pracovní týden, nakonec posuďte sami:

Netbook Aceru s týdenní výdrží anebo chyba W7?

Po propočítání bylo následně zjištěno, že jestli Windows 7 uživatele správně informují, tak 65,5 h při 41 % nabití značí, že plně nabitý akumulátor by měl vydržet 159 h a 45 minut – 6,5 dne! To je s ohledem na fakt, že většina podobných zařízení zvládne sotva 6-9 h jednoznačný rekord... Ale ještě před tím, nežli začnete jásat, máme podezření hraničící s jistotou, že to bude prostý bug. Škoda.

Zdroj: Register Hardware

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru