.NET pro Linux a OS X, Visual Studio zadarmo a další novinky

Zajímavé novinky oznámil Scott Guthrie na vývojářské konferenci Connect(). Platforma .NET se otevře jako open source, přibude verze pro Linux a OS X. Navíc přichází nová edice Visual Studia, která bude zcela zdarma.

Reklama

Na konferenci Build 2014 bylo letos oznámeno, že vzniká .NET Foundation, která bude pomáhat spolupráci open source světa a .NET. Nyní jde Microsoft v otevírání své platformy ještě dál a otevírá rovněž jádro .NET - tedy vše včetně CLR, Just-In-Time Compileru, Garbage Collectoru a základních knihoven.

Jelikož se Microsoft snaží jít cestou podpory více platforem, což dokazuje třeba se svým cloudem Azure, přišel nyní s .NET pro Linux a OS X. V tomto směru bude úzce spolupracovat s komunitou okolo Mono.

A konečně do třetice - máme tu Visual Studio Community Edition. Nová bezplatná edice Visual Studia je připravena ke stažení na www.visualstudio.com, a to bez nutnosti jakékoli registrace. Podporuje různé typy projektů v jednom řešení (nejsem si jist českým překladem, používám to v angličtině) i propojení na Xamarin, ReSharper, VsVim a další rozšíření VSIX. Zdarma je pro samostatné vývojáře (komerčních i nekomerčních řešení), vývojáře pracující na open source produktech, akademickou sféru včetně studentů a firmy s maximálně 5 zaměstnanci.

Další info viz Announcing Open Source of .NET Core Framework, .NET Core Distribution for Linux/OSX, and Free Visual Studio Community Edition.

Reklama

Přidat komentář