.NET pro Linux a OS X, Visual Studio zadarmo a další novinky

Zajímavé novinky oznámil Scott Guthrie na vývojářské konferenci Connect(). Platforma .NET se otevře jako open source, přibude verze pro Linux a OS X. Navíc přichází nová edice Visual Studia, která bude zcela zdarma.
reklama

Na konferenci Build 2014 bylo letos oznámeno, že vzniká .NET Foundation, která bude pomáhat spolupráci open source světa a .NET. Nyní jde Microsoft v otevírání své platformy ještě dál a otevírá rovněž jádro .NET - tedy vše včetně CLR, Just-In-Time Compileru, Garbage Collectoru a základních knihoven.

Jelikož se Microsoft snaží jít cestou podpory více platforem, což dokazuje třeba se svým cloudem Azure, přišel nyní s .NET pro Linux a OS X. V tomto směru bude úzce spolupracovat s komunitou okolo Mono.

A konečně do třetice - máme tu Visual Studio Community Edition. Nová bezplatná edice Visual Studia je připravena ke stažení na www.visualstudio.com, a to bez nutnosti jakékoli registrace. Podporuje různé typy projektů v jednom řešení (nejsem si jist českým překladem, používám to v angličtině) i propojení na Xamarin, ReSharper, VsVim a další rozšíření VSIX. Zdarma je pro samostatné vývojáře (komerčních i nekomerčních řešení), vývojáře pracující na open source produktech, akademickou sféru včetně studentů a firmy s maximálně 5 zaměstnanci.

Další info viz Announcing Open Source of .NET Core Framework, .NET Core Distribution for Linux/OSX, and Free Visual Studio Community Edition.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru