Největší hack historie

Iráckým a afghánským hackerům se povedlo hacknout bezpilotní armádní letoun USA. Někdo u něj totiž zapomněl zašifrovat datové přenosy.
reklama

O faktu, že se dnes hackuje kdeco, již jistě každý ze čtenářů slyšel nejeden příběh. Ovšem irácké a afghánské opozici se povedl doslova husarský kousek – z bezpilotního letounu Predator (v originále „drone“) USA přecpaného nejmodernější technikou si zachytila a odezřela několik živých videí.

Pikantní je na celé věci ovšem to, jak se jim to podařilo – díky softwaru v ceně 26 USD známého jako SkyGrabber pocházejícího od ruské firmy SkySoftware. Ten je původně určen k zachytávání satelitního vysílání bez licence. A jelikož videa byla odesílána pozemní kontrole zcela nešifrovaná, mohl se na ně kdokoli podívat. Samozřejmě to chápeme, šetřit se musí všude, nakonec, kdo by do zařízení za 4 500 000 USD ještě zbytečně přidával jednodolarový čip na nějaké to šifrování, že ano...

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru