Nejrychlejší pisatel na světě zvládne přes 160 slov za minutu

Jestliže se dnes člověk s něčím opravdu neztratí, pak je to dovednost spočívající v psaní na tradičním keyboardu, který z našich končin takřka dokonale vytlačil psací stroje. My si dnes zmíníme člověka, který toto umění dotáhl opravdu k dokonalosti.
reklama

Na letošní akci Ultimate Typing Championship se blýsklo nezapomenutelným výkonem hned několik osobností, kterým nakonec dominoval Sean Wrona, který první kolo klání vyhrál s rychlostí 163 slov za minutu. Dle Guinessovy knihy rekordů byl dosavadní rekord 158 slov.

Soutěžící ovšem neměřili síly pouze na poli zadávání slov, ale došlo také na druhé kolo spočívající v zadávání náhodných řetězců textu, navíc proložených řadou klávesových příkazů. Navzdory komplexnímu materiálu i zde Wrona dosáhl pěkných 125 slov za minutu (nejbližší oponent měl jen 72 slov), čímž ve finále nakonec dosáhl na cenu 2 000 USD.

Zdroj: PCMag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

To já bych zvládl sotva 160znaků za minutu :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru