Nejpoužívanějším Androidem je stále Gingerbread

I když Google za poslední dva roky ve vývoji svého operačního systému Android výrazně pokročil, více než polovina všech zařízení s Androidem stále běží na verzi 2.3 Gingerbread.
reklama

Na svých stránkách to zveřejnil sám Google, který v průběhu čtrnácti dnů sledoval, jaké verze Androidu se připojují do jeho e-shopu s aplikacemi Google Play. Android 2.3 Gingerbread byl vydán šestého prosince 2010, tedy před dvěma lety, stále je však přítomen na 50,8 % všech zařízení s tímto OS. Android 4.0 Ice Cream Sandwitch je na 27,5 %  a Android 4.1 Jelly Bean je na 5,9 % všech tabletů a smartphonů s tímto OS.

Nutno podotknout, že za poslední dva roky Android udělal velký pokrok: přibyla hardwarová akcelerace, Google zjednodušil uživatelské rozhraní a přibyla spousta dalších funkcí. Problém je však v tom, že nejnovější verze Androidu se dostane pouze na high-endové telefony a jejich výrobci se pak už příliš nestarají o to, aby na nich Android aktualizovali. Google se proti tomu snažil bojovat vytvořením tzv. Android Upgrade Alliance, jejíž členové měli přislíbit, že své telefony budou aktualizovat minimálně jednou za 18 měsíců - projekt se však brzy rozpadl.

 Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru