Nejnavštěvovanějším webem roku 2011 byl opět Google

Analytická společnost Nielsen vydala statistiky návštěvnosti webových stránek za uplynulý rok.
reklama

Nielsen vydal statistiku návštěvnosti webových stránek pro USA, Google je však podle společnosti nepopulárnějším webem na celém světě. Google ve Spojených státech v každém měsíci roku 2011 průměrně navštívilo 153.4 milionů uživatelů, což není o moc více, než 137.6 milionů uživatelů, které měl druhý Facebook. Na třetí pozici se umístilo v Americe stále oblíbené Yahoo! se 130 miliony uživateli, čtvrtý byl MSN/Windows Live/Bing (115,9 milionů uživatel) a pětku uzavírá YouTube se 106 miliony uživateli. Nielsen vycházel z dat shromážděných mezi lednem a říjnem tohoto roku.

Facebook si vysloužil vítězství v kategorii Nejoblíbenější sociální síť (druhý byl Blogger s 45.7 miliony uživateli a třetí Twitter s 23.5 miliony unikátních měsíčních uživatelů). Mezi portály s videem zvítězilo YouTube, druhé bylo Vevo (34.5 milionů uživatelů) a třetí nečekaně Facebook. Nielsen poměřoval také americký trh s chytrými telefony. Nejvíce telefonů na něm prodalo Apple, a to 29 %, druhé je HTC s 21 % a třetí RIM se 17% podílem na trhu.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru