Nejlevnější aplikace ve Windows 8 Store bude stát 1.49 dolaru

Microsoft stanovil nejnižší cenu aplikace ve svém e-shopu Windows 8 Store na 1.49 dolaru, což je o padesát centů více, než u Androidu a iOS.
reklama

Na druhou stranu však budou uživatelé Windows mít možnost placené aplikace otestovat v sedmidenní zkušební lhůtě. To se vývojářům údajně hodně vyplatí, neboť podle blogu MSDN aplikace, které si mohou uživatelé vyzkoušet, nakonec vývojáři přinesou až pětinásobný zisk oproti těm, u kterých to nelze. Ceny ve Windows 8 Store porostou od 1.49 dolaru po 50 centech až na 999.99 dolarů. Vývojáři budou moci své aplikace samozřejmě vydávat také zdarma.

Microsoft si bere 30 % z ceny aplikace, pokud se však aplikace prodá za více, než 25 000 dolarů, podíl Microsoftu klesne na 20 %. Bude jistě zajímavé sledovat, jaký zájem budou vývojáři o Windows 8 Store mít. Podle nedávné studie Vision Mobile totiž průměrná aplikace pro Windows Phone vývojáři vydělá méně než polovinu toho, co obdobná aplikace na Androidu a jen třetinu toho, co na iOS. Očekává se, že vyšší základní cena (1.49 dolaru namísto 0.99 dolaru) by měla vývojářům tento rozdíl kompenzovat.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru