Nejlepšími antiviry jsou podle nového testu F-Secure a Norton

Na webových stránkách av-comparatives.org se stejně jako v uplynulých letech ke konci roku objevil test nejznámějších antivirových programů.

Reklama

Před testováním nebyla v jednotlivých programech provedena žádná speciální nastavení, byly použity s původním nastavením výrobce. Do testu nebyl zahrnut pouze antivirový program od McAfee kvůli “problémům v komunikaci ohledně účasti v testu.” Testovány tak byly následující produkty (antiviry byly ve všech případech součástí komplexního ochranného balíku Internet Security): Avast AVG Avira BitDefender Eset F-Secure G Data Kaspersky Kingsoft Norman Panda PC Tools Symantec Trend Micro

Av-comparatives.org testoval jednotlivé programy ve čtyřech měsících po sobě a celkem pro ně připravil 1968 hrozeb, které měly najít. A jaké tedy byly výsledky testů? Nejúspěšnější byl F-Secure, který zachytil 1946 z připravených 1968 hrozeb. Na druhém místě skončil Symantec s 1936 odhalenými viry a červy a třetí se umístila u nás ne příliš známá AVIRA, která odhalila 1943 hrozeb, avšak 25 z nich byl falešný poplach. Na celou studii se můžete podívat zde, výsledky jsou na straně 10. Oba dva tyto antiviry chrání uživatele na 98.9%.

Reklama

Přidat komentář