Nejlepšími antiviry jsou podle nového testu F-Secure a Norton

Na webových stránkách av-comparatives.org se stejně jako v uplynulých letech ke konci roku objevil test nejznámějších antivirových programů.
reklama

Před testováním nebyla v jednotlivých programech provedena žádná speciální nastavení, byly použity s původním nastavením výrobce. Do testu nebyl zahrnut pouze antivirový program od McAfee kvůli "problémům v komunikaci ohledně účasti v testu." Testovány tak byly následující produkty (antiviry byly ve všech případech součástí komplexního ochranného balíku Internet Security): Avast AVG Avira BitDefender Eset F-Secure G Data Kaspersky Kingsoft Norman Panda PC Tools Symantec Trend Micro

Av-comparatives.org testoval jednotlivé programy ve čtyřech měsících po sobě a celkem pro ně připravil 1968 hrozeb, které měly najít. A jaké tedy byly výsledky testů? Nejúspěšnější byl F-Secure, který zachytil 1946 z připravených 1968 hrozeb. Na druhém místě skončil Symantec s 1936 odhalenými viry a červy a třetí se umístila u nás ne příliš známá AVIRA, která odhalila 1943 hrozeb, avšak 25 z nich byl falešný poplach. Na celou studii se můžete podívat zde, výsledky jsou na straně 10. Oba dva tyto antiviry chrání uživatele na 98.9%.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru