Nejlepší vývojáři u MS preferují při vývoji techniky ze staré školy

Ať už je společnost Microsoft jaká chce, musí se jí nechat, že udělala pro popularizaci grafických IDE více, nežli kdo jiný. Aplikace Visual Basic a Visual Studio se zkrátka za poslední desetiletí staly pro miliony osob symbolem programování.
reklama

Jak ale bylo napůl v žertu odhaleno na dizkusním fóru Professional Developers Conference konaném v Los Angeles, kde se probírala budoucnost programování, ti nejlepší programátoři u společnosti Microsoft nedají dopustit na techniky ze staré školy. Názor softwarového inženýra Dona Boxe hovoří za vše: „Napadnu každého, kdo mi vezme, můj textový editor“.

„Chtějí lidé programovat kreslením a používáním vizuálních nástrojů?“, přemýšlí dále Box, „Docela určitě, ale jsem si jistý, že i další programátoři ze staré školy nedají dopustit na svůj oblíbený prostý textový editor.“ Nejlepší programátoři MS rovněž dospěli k názoru, že grafické IDE je sice nejsnadněji použitelné, ovšem stejně snadno nad ním člověk může propadnout iluzi, že je skutečný programátor.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Profile picture for user Jan Polzer

On je trošku rozdíl mezi editorem v IDE a grafickým návrhářem v IDE. Já bych rozhodně editor z Visual Studia z Notepad neměnil. Síla IDE je totiž jinde, než v možnosti něco naklikat na formulář okna aplikace.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru