Nebezpečný červ ohrožuje uživatele 64-bitových verzí Windows

Společnost Kaspersky přišla s novým varováním, podle kterého nyní tvůrci virů využívají dvou bezpečnostních děr k průniku do 64-bitových verzí Windows.
reklama

Díky dvěma známým chybám v Javě a Adobe Readeru se do Windows dostane škodlivý program s názvem Wootkit.Wind64.Necurs.a a spustí příkaz 'bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON, který jinak používají programátoři při testování driverů, neboť vypne určitou část bezpečnostního prvku Windows PatchGuard. To umožní načtení škodlivého kódu, který je schopen zablokovat spuštění antivirového programu, který by jej mohl detekovat a odstranit.

Windows PatchGuard, známý také jako Kernel Patch Protection (KPP), je miniaplikace v 64-bitových verzích Windows XP, Vista, 7 a Server, která by měla systém chránit před nebezpečnými kódy. Kromě toho, že se škodlivý program dostane do systému se podle Kaspersky Labs také pokouší o stažení falešného antiviru s virem Hoax.OSX.Defma.f. "Vypadá to, že tvůrci tohoto nového falešného antiviru se jej snaží distribuovat všemi možnými způsoby a zneužívají neznalých počítačových uživatelů," řekl Vjaceslav Zakorevsky z Kaspersky Labs s doporučením, aby si uživatelé stáhli nejnovejší aktualizace Javy a Adobe Readeru.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru