NAS Synology a Drupal 7

Zdravím,

vlastním NAS Synology DS411j (CPU 1.2GHz a RAM 128MB) a po instalaci Drupal 7 jsem zjistil jak je pomalý přístup na webové stránky (a to jsem je nezačal ještě plnit informacemi). Napsal jsem tedy na technickou podporu aby mi poradili jak změnit hodnotu max_allowed_packed na doporučenou hodnotu alespoň 16MB. Bohužel, mi odepsali, že: "I když nemůžeme poskytnout oficiální podporu na úpravu MySQL, můžeme říct, kde je umístěn. Je pod / usr/syno/etc/rc.d/S21mysql.sh, a to může obnovit hodnoty po každé aktualizaci DSM.Vezměte prosím na vědomí, že úprava konfigurace systému se nedoporučuje, protože by to mohlo mít vliv na celý systém."

To si pochopitelně uvědomuji, ale nemyslím, že by tato hodnota, zvýšená o 8MB (původní hodnota max_allowed_packed je na 8MB) by až tak zásadně ovlivnila systém. Můžete mi, prosím, poradit jak se dostat do jinak skryté složky? V PC mám
instalován OS Win7 a klasickým povolením zobrazením skrytých souborů jsem neuspěl. Musím si instalovat třeba ve Virtual PC nějakou distribuci Linuxu, nebo se do složek mohu dostat přes Telnet, popř jiným způsobem?

Poraďte prosím, pokud víte, nebo máte zkušenost. Pak se pokusím povolit kešování, snad se načítání stránek zrychlí. Jinak bych asi musel zakoupit nějaký dobrý hosting, kde by se stránky načítaly svižně.

Děkuji za pozornost a případné odpovědi

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, 128 MB je ukrutně málo na celý server, pokud by na tom měl běhat Drupal. Doporučuji nějaký hosting nebo virtuální server a máte po problému. Viz hostingy.maxiorel.cz.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Na tom webu mi celkem záleží, takže půjdu na kvalitní hosting. Díky za informaci. Ale i přesto bych chtěl zkusit chování webového serveru na Synology po změně hodnot max_allowed_packet, už jen proto, že jsem se s tím tolik "mordoval". Jak se tedy dostanu na skryté soubory a adresáře tohoto systému založeného na Linuxu, prosím?

Ta složka, kterou zmiňujete, by neměla být skrytá. Jenom se musíte připojit do kořenové složky serveru, což předpokládám není řešení pro FTP. přes Telnet, jak píšete, nebo přes SSH by to mělo být bez problémů. Možná vám pomůžou Důležité linuxové příkazy pro webmastery

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Takže jsem něco nastudoval na internetu a opravdu se lze velmi jednoduše připojit k NAS serveru pomocí služby Telnet. Změna hodnoty byla jednoduchá a v phpMyAdminu jsem si změnu ověřil v záložce "Proměnné". Ještě dnes večer zkusím Drupal 7.x nainstalovat a zkusím jestli se tato změna projevila v chování a rychlosti načítání stránek. Pak ještě napíši, jak se změny projevily, třeba někdo další bude mít stejný problém a tyto informace ocení. Předpokládám ale, že dojde na Vaše slova...

Takže po mém laborování jsem skončil u max_allowed_packet = 32MB (z původních 8MB) a v logu Drupalu PHP memory limit hlásí 128MB. Zapnul jsem ještě kešování a odezva stránek z původních cca 38 sec. jsou necelé 2 sec. Využití paměti na Synology je na cca 65%. Chtělo by to rychlejší CPU, ale to bych musel vyměnit celý stroj. Prosím, jestli máte ještě nějaké nápady na zrychlení načítání stránek, budu velmi potěšen.

Jinak kdyby měl někdo zájem o návod na tyto změny, tady jsou:

- Instalovat na OS Windows Telnet (kdo se zadrhne už zde, nemá smysl dále něco dělat),

- Na diskové stanici povolit Telnet ve firewallu a povolit tuto službu (viz manuál Synology),

- Na PC spustit Telnet a nalogovat se na stanici. V příkazovém řádku napsat "o ip_adresa_diskstation 23" (open IP_adresa port 23),

- pak zapsat "vi /usr/syno/etc/rc.d/S21mysql.sh" <Enter>,

- Najít a změnit hodnotu (přes "insert") MYSQL_ARGS="--max_allowed_packet=8M" na vámi požadovanou hodnotu,

- Po změně stisknout "Esc" a zapsat ":wq" a následně vložit "/usr/syno/etc/rc.d/S21mysql.sh restart" <Enter>.

Proběhne restart služby, pro jistotu jsem restartoval celou diskovou stanici (ale mělo by stačit pouze restart služby) a vyzkošet jak se projevily změny. Pro jistotu jsem instaloval celý Drupal až po těchto změnách dle návodu uvedeného v knize Drupal 7 od autora Jana Polzera. Pak jsem zapnul v Drupalu kešování a to bylo vše. Při zakládání stránek jde vše trochu pomaleji, ale když už máte vytvořeny rubriky, termíny a samotné menu, díky kešování je opravdu všechno rychlejší.

A na závěr bych chtěl upozornit, že veškeré změny na diskové stanici Vámi provedené jsou jen na Vaše riziko. Je potřeba zálohovat, zálohovat a zase zálohovat. Ale to platilo vždy...

Pardon, zapomněl jsem, že u logování na stanici přes Telnet je to "root" a heslo jaké má administrátor. Je to sice logické, ale pro jistotu to ještě dopisuji.

Děkuji za pozornost a doufám, že tímto návodem někomu pomohu.

Díky za zkušenosti s nastavováním webserveru na NAS Synology i za čísla. Zkoušel jste, jak to vypadá v zátěži, když se na web podívá více uživatelů? třeba pomocí Apache benchmark? Jednoduchý návod je v Howto: Performance Benchmarks a Webserver.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

V zátěži ještě nebylo zkoušeno, jelikož stránky stále ještě plním a jsou under construction. V každém případě se bude jednat jen o krátké články s diskusním fórem a bude to web pro relativně malou specifickou komunitu, takže se velkých či extrémních náporů na sql nebojím.

Jen ještě jedna otázka. Protože jedna ze záložek v menu bude odkazovat na externí fotogalerii nejde mi do adresního řádku odkazujícího na web zapsat:

<a href=http://nejaky_web/photo target="_blank"> Fotogalerie </a>

Chtěl jsem, aby se mi stránky otevíraly v další záložce webového prohlížeče. To musím upravit přímo v kódu souboru?

Jsem moc rád, že jsi zde dal řešení problému, který mám zcela stejný. Ostatně změřit čas načítání na http:deffa.myds.me/photo je jasným důkazem. Prosím Tě, první body jsem udělal, port uvolněn a průchozí, telnet stažen, nainstalován (mám teda verzi pro max Win98 a já mám win7), nicméně dělám někde chybu v propojení. Při pokusu se propojit mi naběhne tabulka s chybou Telnet 1104. Asi není důležitá chyba, ale moje neumění s Telnetem. Můžem mi prosím, jak lamě poradit jak se propojím? Pak se tím už prokoušu.. díky

prosím Tě jestli se Ti podaří sem dorazit, tak mi poraď jak změním tu hodnotu. Všechno jsme udělat dle návodu, ale v částí stiskni ESC se dál nic neděje. Docela mě ta rychlost načítání štve. Díky moc za radu. deffa@seznam.cz

Přidat komentář