Nahradí blogging a lifestreaming kompletní lifelogging?

Vše naznačuje tomu, že se brzy rozšíří trend, který do sebe pojme jak blogging, tak i facebooking, tweeting a všechny další podobné digitální služby a předměty našeho zájmu.
reklama

Pokud se dnes uživatel chce online zviditelnit, má k tomu vedle obligátního vystavení webu několik dalších cest: Vytvořit si profil na Facebooku, Twitteru, Evernote, nějaké blogovací službě či něčem podobném. Historie těchto médií potvrdila, že lidé o svém životě hovoří a zaznamenávají z něj více, pokud je jim k tomu usnadněna cesta.

Brzy se však prý mají objevit tzv. "lifeloggingové" služby. O co jde? Lifelogging je definován jako služba zaznamenávající všechny naše digitální výstřelky - od snímků na facebooku, přes blogy, až po informaci, jaká jsme na YouTube nahráli videa či co posloucháme. Čtenářem podobných informací bude jako obvykle autor sám a členové jeho sociální skupiny. Důvod existence lifeloggingu je ale v zásadě shodný s Facebookem a jinými: Spojit člověka s digitálním světem a zachovat určité vzpomínky.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru