Náhrada Drupalu Backdrop vyšel ve verzi 1.1

Redakční systém Backdrop, který vznikl na základech Drupalu 7 pro uživatele zuby nehty se bránící přechodu na osmičku s podporou Symfony 2 a Twigu, vyšel před pár dny ve verzi 1.1. Přidává několik lehkých vylepšení.
reklama

Upravená administrace

Backdrop 1.1 v první řadě přichází s vyladěnějším vzhledem administrace. Neočekávejte však nic převratného. Administrace je čistější a vzled konzistentnější, než u tématu Seven, které je použito v administraci Drupalu 7. Ale je to holá kostra, chybí editor a další věci, které jsme si stejně do Drupalu přidávali a které budou v základním balíčku Drupalu 8.

Backdrop 1.1

Token součástí základní instalace

Nově Backdrop obsahuje také modul Token. Je zabudovaný přímo v jádře, nikoli jako samostatný modul. Bohužel jej nelze použít například k třídění obrázků do složek, alespoň to z administrace tak nevypadá.

Zabudované Pathauto

Do jádra Backdrop 1.1 byl zabudován také známý modul Pathauto. Je nyní součástí modulu Path. Spolu s tokeny tak můžete bez instalace čehokoli dalšího začít nastavovat automatické URL. Trošku si opět rýpnu, zabudované Pathauto je sice fajn, ale chybí zde podpora transliterace, takže stejně pro neanglické weby bude potřeba instalace dalšího nezbytného modulu.

Backdrop 1.1 – Token a Pathauto

Informace k aktualizacím

Stejně jako Drupal tak i Backdrop 1.1 nyní umí ohlásit dostupnost aktualizací pro své moduly.

Během čtyř měsíců bylo vydáno 115 doplňkových modulů pro Backdrop a další přibývají. Osobně jsem ale vůči tomuto projektu stále skeptický a nevidím moc dobře prostor, kde by se mohl uplatnit. Podrobněji jsem se o něm rozpovídal v článku Seznamte se: Backdrop, zakonzervovaný Drupal 7 pro méně zkušené programátory.

Backdrop 1.1 si můžete stáhnout nebo pohodlněji zdarma vyzkoušet na hostingu Pantheon.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru