Náhodně vygenerované heslo k hotspotu na iOS lze zjistit za půl minuty

Pokud vlastníte iPhone či iPad, využíváte možnosti vytvoření hotspotu a nikdy jste si neměnili na první pohled náhodně vygenerované heslo v iOS, je na čase to udělat.
reklama

Němečtí vývojáři totiž zjistili, že způsob, jakým iOS hesla přiděluje, může být snadno předpověděn a heslo zjištěno během jedné minuty. Algoritmus, který iOS k tvorbě hesla využívá, funguje tak, že vezme heslo ze slovníku a přidá k němu pár čísel. Problém je však v tom, že navzdory existenci nepřeberného množství slov iOS vybírá z pouze omezeného balíku 1842 slov (týká se anglické verze iOS).

Druhý problém spočívá v tom, že některá slova jsou používána častěji, než jiná. Díky znalosti slov, které iOS preferuje, pak lze poměrně jednoduše použít formu útoku, při kterém jsou hádány kombinace slov a písmen, přičemž ta nejpoužívanější jsou zkoušena nejdříve. Průměrný počítač dokáže heslo na hotspot iPhonu odhalit za 52 sekund, zatímco zařízení opatřené čtyřmi grafickými kartami Radeon HD 7970 to zvládne za 24 sekund.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru