Na Xbox One poběží aplikace určené pro Windows 8

Microsoft oznámil, že nová herní konzole Xbox One bude obsahovat dvě rozhraní, přičemž na jednom bez problémů poběží aplikace určené pro Windows 8.
reklama

Nejvíce pozornosti na konferenci Build tento týden bylo zaměřeno na Windows 8.1. Vývojáři, kteří chtějí začít vyvíjet programy pro Xbox One však stále neví, kde začít. Microsoft proto nyní prozradil, že vývojáři mají jít cestou aplikací napsaných pro Windows 8. "Xbox One má dva enginy. Má herní rozhraní a samozřejmě i rozhraní s Windows 8," řekl Steve Guggenheimer z Microsoftu. Společnost tak chce z Windows 8 vytvořit unifikovanou platformu - operační systémy Android a iOS jsou u vývojářů tak úspěšné proto, že jedna aplikace může oslovit stovky tisíc uživatelů, jelikož není omezena na jedno zařízení.

Pokud chce Microsoft získat větší podíl na mobilním trhu, jde jistě o dobrý krok. Vývojáře potěší, když budou vědět, že vytvořením aplikace určené pro počítače může být tato rychle dostupná i pro uživatele chytrých telefonů a konzolí. Není zatím jasné, odkud si budou uživatelé nové herní konzole moci tyto aplikace stáhnout či zda vývojáři budou moci do e-shopu rovnou vkládat hry ke stažení bez předchozího schválení Microsoftu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru