Na Windows 8 půjdou ve Metru zobrazit jen některé weby s Flashem

Microsoft oznámil, že Internet Explorer 10 v operačním systému Windows 8 bude ve své mutaci v dotykovém rozlišení Metro podporovat pouze vybrané flashové webové stránky.
reklama

Internet Explorer 10 v Metru ve Windows 8 bude schopen zobrazit video ve Flashi od Adobe bez jakýchkoli přídavků. Microsoft však nyní přišel s informací, podle které se ne každá flashová webová stránka v Metru v IE10 bude zobrazovat. Namísto toho bude Explorer zobrazovat pouze "vybrané webové stránky". Tato novinka se objeví už ve Windows 8 Release Preview, který bude vydán na počátku června. V září minulého roku Microsoft oznámil, že dotyková (tj. Metro) verze IE10 "bude postavena jen na HTML5 a bez přídavků".

Stránky vyžadující plug-iny jako je třeba Active X bude možné  i nadále zobrazit v desktopové verzi IE na niž bude moci uživatel z Metra jednoduše přejít kliknutím na odkaz "Zobrazit na desktopu". Microsoft se však na poslední chvíli rozhodl, že sledování flashových videí v IE10 v Metru uživatelům umožní, avšak pouze vybraných. Zabudováním Flashe do svého prohlížeče Microsoft podle svých slov uleví uživatelům Metra v tom, že nebudou muset instalovat všemožné přídavky a bát se tak o svou bezpečnost. 

 Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru