Na webovou verzi iTunes si ještě počkáme

I když se o nové verzi iTunes, která by fungovala pouze na internetu mluví čím dál více, podle expertů to s ní nebude tak horké.
reklama

Server Boy Genius Report tento týden přinesl zprávu o tom, že "Apple v nejbližší době nabídne streaming hudby a filmů z internetu díky nové webové službě." Boy Genius Report se při tom odvolával na nejmenované zdroje z Apple. I když s podobnou zprávou již v minulosti přišly i jiné zahraniční zpravodajské portály, je stále otázkou, kdy Apple novou službu představí. Podle serveru CNET to totiž hned tak nebude. CNET dnes přinesl zprávu, ve které se odvolává na zdroje z hudebního průmyslu. A podle těch Applu chybí stále to nejpodstatnější - získat licence od čtyř největších vydavatelství.

Podle CNET Apple s nahrávacími studii zahájil rozhovory, avšak doposud ani v plné formě nepřednesl svůj návrh. Problém je podle expertů v tom, že Apple by chtěl svým uživatelům umožnit streamování písniček ze svých serverů na počítače uživatelů, kteří by následně mohli obsah přenášet na další zařízení. A na to Apple nemá licence. Společnost totiž může pouze umožnit uživatelům streamování hudby z iTunes na další zařízení, ne však z jeho serverů. Podobnou službu jako Apple připravuje i Google - ani ten však zatím nedisponuje potřebnými licencemi.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru