Na webovou verzi iTunes si ještě počkáme

I když se o nové verzi iTunes, která by fungovala pouze na internetu mluví čím dál více, podle expertů to s ní nebude tak horké.

Reklama

Server Boy Genius Report tento týden přinesl zprávu o tom, že “Apple v nejbližší době nabídne streaming hudby a filmů z internetu díky nové webové službě.” Boy Genius Report se při tom odvolával na nejmenované zdroje z Apple. I když s podobnou zprávou již v minulosti přišly i jiné zahraniční zpravodajské portály, je stále otázkou, kdy Apple novou službu představí. Podle serveru CNET to totiž hned tak nebude. CNET dnes přinesl zprávu, ve které se odvolává na zdroje z hudebního průmyslu. A podle těch Applu chybí stále to nejpodstatnější - získat licence od čtyř největších vydavatelství.

Podle CNET Apple s nahrávacími studii zahájil rozhovory, avšak doposud ani v plné formě nepřednesl svůj návrh. Problém je podle expertů v tom, že Apple by chtěl svým uživatelům umožnit streamování písniček ze svých serverů na počítače uživatelů, kteří by následně mohli obsah přenášet na další zařízení. A na to Apple nemá licence. Společnost totiž může pouze umožnit uživatelům streamování hudby z iTunes na další zařízení, ne však z jeho serverů. Podobnou službu jako Apple připravuje i Google - ani ten však zatím nedisponuje potřebnými licencemi.

Zdroj: CNET

Reklama

Přidat komentář