Na světě je 640 milionů zařízení s iOS a Androidem

Analytická společnost Flurry Analytics včera zveřejnila novou studii, podle které jsou zařízení s mobilními operačními systémy iOS a Android desetkrát oblíbenější, než osobní počítače v prvních letech svého prodeje v osmdesátých letech.
reklama

Mobilní platformy přilákaly uživatele dvakrát tak rychle, než internet v době svého rozvoje v devadesátých letech a třikrát rychleji, než současné sociální sítě. Flurry Analytics tyto výpočty zakládá na číslech z prvních pěti let prodeje/využívanosti zmíněných technologií. Podle Flurry lidé po celém světě v minulém měsíci používali 640 milionů zařízení s iOS a Androidem. Z toho 165 milionů jich bylo v USA a 128 milion v Číně. Třetí byla Velká Británie s 31 miliony aktivních zařízení. "Počet aktivních zařízení v USA meziročně vzrostl o 30 milionů, v Číně přibylo 100 milionů nových aktivních zařízení," uvedl Flurry v prohlášení. 

iOS a Android se kromě Číny hodně rozvíjejí i na trzích v Jižní Americe - v Čile byl zaznamenán 279% nárůst počtu těchto zařízení a v Brazílii 220%. Analytická společnost IDC dříve v tomto měsíci oznámila, že iOS a Android dohromady mají 85 % celosvětového trhu s mobilními operačními systémy.

Zdroj: CNET
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru