Na konferenci v Praze se bude mluvit o vlivu blockchainu na trh práce

19. května v Praze proběhne největší konference věnovaná kryptoměnám a technologii blochchain ve Východní Evropě: Blockchain & Bitcoin Conference Prague. Jedním z témat konference se stane optimalizace trhu práce pomocí blochchainu.

Reklama

Řečníkem se stane Jonathan Chester z USA, zakladatel a ředitel mezinárodní služby BitWage a autor článků věnovaných Fintech pro Forbes.

V současných podmínkách, kdy je značná část práce vykonávána na dálku a start-upy se dokonce vzdávají pronájmů kanceláří, potřebují zaměstnavatele i zaměstnanci společné prostředí pro vzájemnou interakci. V této souvislosti vyvstávají dva problémy: otázka vzájemné důvěry a převodu mezd (obzvláště pokud se jedná o mezinárodní převody peněz).

Podle Jonathana Chestera jsou mezinárodní platby pomalý, komplikovaný a nákladný proces. „Průměrně 8 % z celé částky se vynakládá na krytí různých poplatků a přepočtů. Naproti tomu blockchain umožňuje mnohonásobně snížit náklady a zjednodušuje proces vyhledávání práce na dálku“.

Na Blockchain & Bitcoin Conference Prague Jonathan Chester podrobně poví o principech provádění blockchain plateb a ověřování CV a pověsti uchazečů o pracovní pozici pomocí blockchainu.

Konference se stane místem pro setkání bitcoin podnikatelů a vývojářů Fintech služeb na základě blockchainu. Registrace na konferenci je již zahájena.

Zdroj: Tisková zpráva

Reklama

Přidat komentář