Na Jelly Bean běží většina uživatelů Androidu

I když Google doufal, že to půjde rychleji, konečně to vypadá, že Jelly Bean využívá většina vlastníků zařízení s Androidem.
reklama

I když je to téměř rok a půl, co byl Jelly Bean vydán, je nyní tato verze Androidu s označením 4.2 konečně nainstalována na většině zařízení s operačním systémem od Googlu. Podle amerického gigantu bylo na Jelly Beanu v říjnu 52,1 % vlastníků zařízení s Androidem, jež se připojily k jeho e-shopu s aplikacemi Google Play, 26,3 % využívalo Gingerbread a téměř 20 % Ice Cream Sandwich. 

Pokud se na statistiky podíváme hlouběji, zjistíme, že většina uživatelů Jelly Bean (37,3 %) stále využívá jeho starší verzi 4.1 a pouze 14.8 % se posunulo výše na verzi 4.2. I když na Jelly Bean nyní funguje velké množství uživatelů a počet upgradů na verzi 4.2 je také na vzestupu, je to trochu pozdě, vezmeme-li v úvahu, že se na veřejnost dostává již nová verze Androidu 4.4 Kit Kat. Ta je navržena pro podporu co nejvíce zařízení, takže je možné, že Jelly Bean nezůstane na prvním místě příliš dlouho.  

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru