Na Jelly Bean běží většina uživatelů Androidu

I když Google doufal, že to půjde rychleji, konečně to vypadá, že Jelly Bean využívá většina vlastníků zařízení s Androidem.

Reklama

I když je to téměř rok a půl, co byl Jelly Bean vydán, je nyní tato verze Androidu s označením 4.2 konečně nainstalována na většině zařízení s operačním systémem od Googlu. Podle amerického gigantu bylo na Jelly Beanu v říjnu 52,1 % vlastníků zařízení s Androidem, jež se připojily k jeho e-shopu s aplikacemi Google Play, 26,3 % využívalo Gingerbread a téměř 20 % Ice Cream Sandwich. 

Pokud se na statistiky podíváme hlouběji, zjistíme, že většina uživatelů Jelly Bean (37,3 %) stále využívá jeho starší verzi 4.1 a pouze 14.8 % se posunulo výše na verzi 4.2. I když na Jelly Bean nyní funguje velké množství uživatelů a počet upgradů na verzi 4.2 je také na vzestupu, je to trochu pozdě, vezmeme-li v úvahu, že se na veřejnost dostává již nová verze Androidu 4.4 Kit Kat. Ta je navržena pro podporu co nejvíce zařízení, takže je možné, že Jelly Bean nezůstane na prvním místě příliš dlouho.  

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář