Na iOS běží hry postavené na HTML5 3x rychleji, než na Androidu

Podle nové studie portálu Spaceport nabízí iOS u HTML5 znatelně lepší výkon, než konkurenční Android.
reklama

Testy byly prováděny pomocí benchmarkové aplikace Perfmarks a Spaceport se zaměřoval především na počet pohybujících se objektů, které mohou být zobrazeny v daný okamžik při zachování 30 FPS (frames per second), což je považováno za minimum, aby animace byla vykreslována alespoň trochu plynule. Nejlépe dopadl iPhone 4S, který zvládl při zachování 30 FPS zpracovat přes 200 pohybujících se objektů, starší iPhone 3GS zvládl 53 animovaných objektů a nejlépe dopadl iPad 2 s více než 300 objekty.

Na druhém konci žebříčku se umístily telefony s Androidem. Nejhorší byla Motorola Droid, která dokonce nedokázala zobrazit ani jeden animovaný objekt při 30 FPS. Nejlepším zařízením s Androidem v testu se stal Galaxy Nexus S od Googlu s operačním systémem Android 4 ICS, jenž dosáhl přibližně polovičního výsledku jako iPhone 4S. Z testu vyplynulo, že iOS u animací s HTML5 nabízí třikrát lepší výkon, než Android. Zajímavé také je, že implicitní webový prohlížeč, jenž je integrován v Androidu, byl téměř ve všech testech horší než Safari v iOS.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru