Na Androidu se bude psát snadněji

Google koupil společnost BlindType, která se zabývá vývojem technologií umožňujících snadnější psaní na dotykových displejích.
reklama

Akvizice společnosti přichází jen několik měsíců poté, co BlindType představil svou verzi softwaru pro Android, která byla původně vyvíjena pro iPhone a iPad. Jednoduše řečeno, díky softwaru BlindType si uživatelé při psaní nemusí dávat takový pozor na přesnost. Psaní na virtuálních klávesnicích je těžší než na těch fyzických a software BlindType se podle vyjádření Googlu snaží hádat, jaké tlačítko chtěl uživatel zmáčknout zjišťováním toho, jaká jiná tlačítka se nacházejí okolo a jaké slovo vzniká.

Svůj software BlindType nejprve vytvářel pro zařízení běžící na operačním systému iOS od Apple, 7. srpna však společnost zveřejnila na svém blogu video verze svého programu pro Android. Na tom samém blogu se nyní objevila zpráva "Jsme nadšeni z toho, že BlindType byl koupen společností Google!" Není jasné, kolik přesně Google za BlindType zaplatil a bude jistě zajímavé sledovat, zda BlindType bude i nadále svůj software vyvíjet pro iOS. Google v tomto roce koupil již přes 20 firem, jen tři z nich se však zabývaly vývojem softwaru pro mobilní telefony.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru