Na Android útočí první trojský kůň

Společnost Kaspersky včera oznámila, že byl zaznamenán první trojský kůň, který se zaměřuje přímo na operační systém Android.
reklama

Červ s názvem Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a se tváří jako legitimní mediální přehrávač a vyžaduje po uživateli, aby do svého systému nainstaloval zdánlivě bezpečný soubor ve formátu .APK o velikosti něco málo přes 13KB. Jakmile je trojan nainstalován, začne bez upozornění uživatele odesílat SMS zprávy na prémiová čísla, takže jeho tvůrci vydělávají na účet nic netušících obětí peníze.

Podle společnosti Kaspersky jsou trojské koně odesílající SMS v součastnosti nejrozšířenějším druhem červů na moblních telefonech. I když je Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a prvním trojským koněm, který se zaměřil na operační systém Googlu, Kaspersky upozorňuje, že v minulém roce se na této platformě již objevily některé druhy spyware. Experti předpovídají, že v souvislosti s tím, jak je Android po celém světě stále rozšířenější, se pro tuto platformu zcela jistě brzy objeví další škodlivé kódy.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru