MySpace se promění v hudební službu

Mateřská společnost MySpace se v současné době snaží od investorů získat 50 milionů dolarů a proměnit svou známou sociální síť v hudební streamovací službu, která by přímo konkurovala například Pandoře nebo Spotify.
reklama

Vyplývá to z dokumentů, které zveřejnil server Business Insider. Nové MySpace by mělo být spuštěno během druhého čtvrtletí příštího roku a podle jeho představitelů bude s konkurencí bojovat především díky nízké ceně. V současné době MySpace nabízí 27 milionů skladeb, které nepatří velkým nahrávacím studiům. Ze zveřejněných dokumentů vyplývá, že MySpace chce 10 milionů dolarů použít na marketing, 15-20 milionů padne na smlouvy s vydavateli a dalších 15-20 milionů bude použito jako "pracovní kapitál".

MySpace byla původně sociální síť velmi podobná Facebooku založená v roce 2003. V roce 2005 ji majitelé prodali News Corporation za 580 milionů dolarů, od té doby však síť začala upadat takovým způsobem, že ji News Corp musela v roce 2011 prodat společnosti Specific Media za pouhých 35 milionů dolarů. Nový vlastník dal do projektu spoustu času i peněz a vypadá to, že se mu MySpace podařilo opět oživit: jen v tomto roce by měla sociální síť vynést 15 milionů dolarů, zatímco minulý rok se zisk vyšplhal na 9 milionů dolarů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru