Multitasking na iPhonu - bude to stát za to?

Nový operační systém pro iPhone/iPod touch má přinést podporu multitaskingu. Kolik aplikací však tuto funkci bude podporovat?
reklama

Lidé, kteří čekají, že budou moci díky operačnímu systému iOS 4 spouštět na pozadí jakékoli aplikace budou zklamáni. I když Apple již dříve oznámil, že multitasking budou podporovat jen aplikace, které vykonávají určité činnosti, většina lidí o limitech multitaskingu u iOS 4 vůbec netuší. Podle Stuarta Milese z webu Pocket-lint fungují na pozadí zatím pouze vlastní aplikace Apple jako jsou hodiny, mail nebo Safari. "A to je vše!" píše Miles na svém blogu.

Jak řekl Steve Jobs, sami vývojáři budou muset ve svých aplikacích multitasking aktivovat. A je velmi pravděpodobné, že většina jich to do vydání iOS (21. června) nestihne (a další toho nebudou u svých aplikací schopni), takže bude mnoho uživatelů nejspíše zklamaných. "Apple to prezentuje úplně zcestně. Z 200 000 aplikací bude multitasking podporovat jen pár a to ještě ne od prvního dne," říká pro server PC World nejmenovaný vývojář. Na kolika aplikacích se multitaskingu dočkáme, si tak budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru