Mozilla zveřejnila novou verzi Firefoxu 7

Mozilla zpřístupnila ve svém kanálu Aurora (build Alpha 2) ke stažení webový prohlížeč Firefox 7. 
reklama

Podle oficiálního blogu se vývojáři u poslední verze Firefoxu 7 "zaměřovali na zlepšení výkonu a optimalizaci využití paměti," což jsou problémy, na které si uživatelé u Firefoxu již dlouho stěžují. Poslední verze prohlížeče podle dostupných informací spotřebovává o 30% méně paměti, a to především díky úpravám v JavaScriptu. Firefox 7 obsahuje novou funkci, která v krátkých intervalech hledá a maže nepoužívané JavaScriptové objekty a uvolňuje tak rychleji paměť.

Firefox 7 ve verzi Aurora obsahuje také funkci s názvem Telemetry, díky které se uživatelé mohou zapojit do automatického testování využitelnosti paměti při práci s prohlížečem nebo se přihlásit k betatestingu pro následující verze Firefoxu. Mezi další změny patří podpora pro CSS3 Text-Overflow, okamžitá synchronizace záložek a hesel nebo vylepšené vykreslování fontů. V adresovém řádku se již nadále nezobrazuje "http://" a prohlížeč by měl startovat rychleji.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru