Mozilla zaznamenala 3 miliardy stažení přídavků pro Firefox

Není žádným tajemstvím, že za popularitou Firefoxu stojí z velké části řada add-onů, které jsou pro tento prohlížeč dostupné. A tento týden Mozilla zveřejnila statistiky, které ukazují, jak moc uživatelé přídavky opravdu používají.
reklama

Mozilla na svém oficiálním blogu oznámila, že tento týden zaznamenala překročení tří miliard stažení přídavků pro Firefox. "To je téměř polovina světové populace a více, než kolik lidí je dnes na internetu," napsala na blog Mozilly Erica Jostedt. "Tohoto úžasného milníku jsme mohli dosáhnout jen díky stovkám milionům uživatelům Firefoxu a více než 25 000 vývojářům add-onů pro Firefox po celém světě." Ze statistik vyplývá, že alespoň jeden přídavek pro Firefox má nainstalováno 85 % uživatelů Firefoxu. Průměrně má však každý uživatel nainstalovaných přídavků pět.

Mezi nejpopulárnější add-ony patří AdBlock Plus, Firebug, NoScript, Personas Plus a Video DownloadHelpe. Mozilla má v poslední době celou řadu důvodů oslavovat úspěch svého prohlížeče. Například po vydání Firefoxu 14.0.1 minulý týden mechanismus, který se stará o automatické aktualizace, ukázal, že nová verze prohlížeče se mezi uživatele dostala mnohem rychleji, než verze předchozí. Jen den po jeho vydání Firefox 14 používala téměř polovina všech uživatelů Firefoxu.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru