Mozilla za nalezenou chybu v softwaru zaplatí až 60 000 Kč

Mozilla tento týden významně navýšila odměnu, kterou vyplácí lidem za nalezené chyby v jejím softwaru.
reklama

Nová odměna ve výši 3000 dolarů (60 000 Kč) za nalezené chyby ve Firefoxu, Firefoxu Mobile a Thunderbirdu je například šestkrát větší, než vyplácí Google za chyby nalezené ve svém prohlížeči Chrome. Mozilla a Google jsou jediní výrobci webových prohlížečů, kteří za nově nalezené chyby lidem platí. "Od doby, co náš program s odměňováním uživatelů vznikl, se hodně změnilo. A my věříme, že nejlepší cestou, jak chránit naše uživatele, je platit za nalezení nových chyb odpovídající sumu," řekl Lucas Adamski z Mozilly.

K navýšení odměny na 3000 dolarů pak Mozilla včera dodala, že "jde o odpovídající sumu, která kompenzuje lidem čas, který hledáním chyb stráví." Odměna bude vyplacena pouze za chyby, které Mozilla označí jako "kritické," tj. chyby, díky kterým by útočník mohl na dálku ovládnout počítač nic netušící oběti. Google obdobný program jako Mozilla spustil v lednu tohoto roku a za jednu nalezenou chybu platí 500 dolarů (10 000 Kč). Za ty opravdu nejnebezpečnější chyby, na které někdo upozorní, pak Google vyplácí až 1337 dolarů (26 700 Kč).

Zdroj: CW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru