Mozilla vydala první build Firefox OS pro vývojáře

Mozilla vývojářům zpřístupnila první build svého mobilního operačního systému Firefox OS (dříve Boot to Gecko).
reklama

Na počátku tohoto měsíce Mozilla oznámila, že přejmenuje svůj operační systém s názvem Boot to Gecko určený pro smartphony na Firefox OS. A i když se zařízení s tímto operačním systémem neobjeví dříve, než v roce 2013, vývojářský tým již nyní začal na svůj blog umisťovat buildy pro první odvážlivce. Nově vydaný build poskytne rozhraní Firefox OS kompatibilní se všemi počítačovými platformami - OS X, Windows a Linux - a nejde jej převést na telefon nebo tablet. Vývojáři mají mít díky buildu možnost vytvářet a testovat na Firefox OS své aplikace. 

Firefox OS je kompletně open-source a je vytvořen za použití standardních webových technologií jako HTML5 a CSS, takže jej lze snadno upravovat a přizpůsobovat. Podle prvních zveřejněných screenshotů to vypadá, že Firefox OS kombinuje uživatelské rozhraní Androidu a iOS a nabízí běžné funkce jako volání, psaní textových zpráv, kalendář nebo kontakty prostřednictvím zakulacených ikon. Je však třeba si uvědomit, že jde pouze o počáteční fázi vývoje, takže nakonec může všechno být zcela jinak.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru