Mozilla vydala Firefox OS Simulator 3.0 Preview

Chytré telefony postavené na Firefos OS se na trhu objeví až později v tomto roce, pokud si však na nový operační systém chcete sáhnout už nyní, může vyzkoušet nový simulátor.
reklama

Mozilla včera zpřístupnila Firefox OS Simulator 3.0 Preview, který je kompatibilní se všemi počítačovými platformami a přináší řadu nových funkcí. Tou nejzajímavější je Push to Device, jež vývojářům umožňuje přenášet aplikace, na nichž právě pracují na připojené zařízení s Firefos OS pomocí USB disku. Mozilla podotkla, že funkce je v současné době omezena pouze na Linux, podpora Windows přibude až ve finální verzi. Mezi další zajímavé novinky patří možnost simulace rotace, díky které si vývojáři mohou vyzkoušet, jak se jejich aplikace bude přizpůsobovat při natáčení displeje, jednoduchá API pro simulaci geolokačních funkcí a nechybí ani vylepšená verze uživatelského rozhraní Gaia.

Mozilla podotkla, že třetí verze jejího simulátoru je stále "v počátečním stádiu vývoje", avšak rozhodla se ji vydat i tak, aby uživatelé mohli na novinky reagovat a přispět tak ke zlepšení celého systému. Firefox OS Simulator 3.0 Preview si můžete stáhnout pro Windows, Mac OS X a Linux.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru