Mozilla vydala Firefox 7

Mozilla včera oznámila, že vydává Firefox 7, který přináší rychlejší surfování po internetu a využívá až o 50 % méně paměti.
reklama

Firefox 7 podle svého výrobce potřebuje pro svůj běh o dvacet až padesát procent méně paměti, a proto se prohlížeč mimo jiné rychleji spouští - zatímco u Firefoxu 6 trvalo spuštění osm sekund, u nové verze to je údajně pět sekund. Díky zredukovanému využití paměti bylo také vylepšeno používání záložek a menu. "Uživatelé si všimnou, že Firefox nyní rychleji otevírá záložky a odkazy po kliknutí na tlačítka na webových stránkách," stojí v oficiální prohlášení na blogu Mozilly.

Firefox 7 také umožňuje mít otevřené velké množství záložek, které nezpomalují surfování po internetu. Navíc byly přidány i nové nástroje pro vývojáře. Firefox 7 přináší podporu specifikací W3C Navigation Timing, které vývojářům umožňují testovat rychlost stahování souborů na jejich webech. Nástroj s názvem Telemetry pak umožňuje anonymně zjišťovat rychlosti, s jakými jednotliví uživatelé přistupují na dané stránky pomocí Firefoxu.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru