Mozilla vydala Firefox 27

Mozilla vydala novou verzi svého populárního webového prohlížeče. Firefox 27 přináší řadu novinek, například Social API a lepší zabezpečení.
reklama

Díky aktualizaci Social API mohou nyní uživatelé přijímat notifikace z více sociálních sítí. Social API byla poprvé představena v listopadu 2012 spolu s Firefoxem 17 a umožňovala sociálním sítím přímou integraci do prohlížeče. Problém byl až doposud v tom, že si uživatel musel vybrat pouze jednu síť, z níž přijímal oznámení.

Firefox 27 bezpečnější

Co se týká bezpečnosti, Mozilla v nové verzi Firefoxu implicitně spustila TLS 1.1 a 1.2. Ty jsou součástí prohlížeče sice již nějakou dobu, avšak nebyly implicitně zapnuté. Mozilla se původně chtěla vyhnout problémům s kompatibilitou u stránek, které standard zpočátku nepodporovaly. Ve Firefoxu 27 je navíc integrován protokol SPDY 3.1 od Googlu. Firefox 27 můžete stáhnout v češtině zde.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru