Mozilla vydala Firefox 26 beta

Mozilla vydala Firefox 26 Beta pro uživatele desktopu a Androidu. Nová beta již tradičně přináší nové možnosti a funkce, například nástroj pro testování HTML5 aplikací.
reklama

Firefox 26 beta pro Android přináší novou domovskou stránku, která umožňuje unifikovaný pohled na všechny funkce a data. Obrazovka se skládá z několika panelů pro snadnou navigaci a rychlý přístup k vyhledávací historii, záložkám a top stránkám, zatímco políčko pro vyhledávání a zadávání URL je úplně nahoře.

Jak asi očekáváte, Home screen se defaultně zobrazí tehdy, když je otevřen prohlížeč nebo nová záložka. Nová beta Firefoxu pro Android umožňuje také přepínat mezi Bingem a Yahoo jako defaultním vyhledávačem.

Firefox 26 beta pro desktop má také hned několik zajímavých funkcí. Předně je implicitně zapnuta funkce Click to Play, jež uživatelům umožňuje zvolit, zda chtějí aktivovat konkrétní firefoxový plugin na webové stránce. Díky tomu by uživatelé měli být chráněni před zastaralými pluginy, které obsahují bezpečnostní rizika. Nejnovější verze Flashe však zůstane i nadále standardně zapnutá.

Nová beta obsahuje také Firefox OS App Manager, což je nový vývojářský nástroj na testování webových aplikací napsaných v HTML5 pro mobilní platformu Mozilly.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru