Mozilla vydala Firefox 26 beta

Mozilla vydala Firefox 26 Beta pro uživatele desktopu a Androidu. Nová beta již tradičně přináší nové možnosti a funkce, například nástroj pro testování HTML5 aplikací.

Reklama

Firefox 26 beta pro Android přináší novou domovskou stránku, která umožňuje unifikovaný pohled na všechny funkce a data. Obrazovka se skládá z několika panelů pro snadnou navigaci a rychlý přístup k vyhledávací historii, záložkám a top stránkám, zatímco políčko pro vyhledávání a zadávání URL je úplně nahoře.

Jak asi očekáváte, Home screen se defaultně zobrazí tehdy, když je otevřen prohlížeč nebo nová záložka. Nová beta Firefoxu pro Android umožňuje také přepínat mezi Bingem a Yahoo jako defaultním vyhledávačem.

Firefox 26 beta pro desktop má také hned několik zajímavých funkcí. Předně je implicitně zapnuta funkce Click to Play, jež uživatelům umožňuje zvolit, zda chtějí aktivovat konkrétní firefoxový plugin na webové stránce. Díky tomu by uživatelé měli být chráněni před zastaralými pluginy, které obsahují bezpečnostní rizika. Nejnovější verze Flashe však zůstane i nadále standardně zapnutá.

Nová beta obsahuje také Firefox OS App Manager, což je nový vývojářský nástroj na testování webových aplikací napsaných v HTML5 pro mobilní platformu Mozilly.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář