Mozilla vydala Firefox 26

Mozilla vydala novou verzi svého webového prohlížeče Firefox, jež přináší řadu zajímavých funkcí vylepšujících bezpečnost i výkon.
reklama

Firefox 26 je dostupný ke stažení ze stránek Firefoxu nebo FTP Mozilly. Co se týká zlepšení bezpečnosti a stability, plug-iny (například Java nebo Apple QuickTime Player) se již nebudou defaultně načítat. Jediný přídavek, který se implicitně načte, bude Adobe Flash. Části stránek, jež vyžadují plug-in (například filmový trailer v QuickTime) budou muset uživatele nejprve požádat o povolení. To uživatel dá jednoduše kliknutím na danou část stránky s ikonkou přídavku. Uživatelé budou moci přídavky zapínat a vypínat skrze menu, jež se zobrazí po napsání about:addons do adresového řádku.

Mozilla Maintenance Service bude také schopný aktualizovat Firefox i tehdy, pokud uživatel nemá administrátorská práva. Vylepšen byl i Firefox Password Manager. Mozilla vylepšila svou Content Security Policy, jež omezuje, jak mohou třetí strany spouštět skripty, aplikovat CSS styly a načítat na stránce další obsah. Firefox 26 umožňuje přehrávání H.264 videa na linxových systémech, pokud je nainstalován přídavek GStreamer a přidává také podporu MP3 audio decoding pro Windows XP.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru