Mozilla vydala Firefox 26

Mozilla vydala novou verzi svého webového prohlížeče Firefox, jež přináší řadu zajímavých funkcí vylepšujících bezpečnost i výkon.

Reklama

Firefox 26 je dostupný ke stažení ze stránek Firefoxu nebo FTP Mozilly. Co se týká zlepšení bezpečnosti a stability, plug-iny (například Java nebo Apple QuickTime Player) se již nebudou defaultně načítat. Jediný přídavek, který se implicitně načte, bude Adobe Flash. Části stránek, jež vyžadují plug-in (například filmový trailer v QuickTime) budou muset uživatele nejprve požádat o povolení. To uživatel dá jednoduše kliknutím na danou část stránky s ikonkou přídavku. Uživatelé budou moci přídavky zapínat a vypínat skrze menu, jež se zobrazí po napsání about:addons do adresového řádku.

Mozilla Maintenance Service bude také schopný aktualizovat Firefox i tehdy, pokud uživatel nemá administrátorská práva. Vylepšen byl i Firefox Password Manager. Mozilla vylepšila svou Content Security Policy, jež omezuje, jak mohou třetí strany spouštět skripty, aplikovat CSS styly a načítat na stránce další obsah. Firefox 26 umožňuje přehrávání H.264 videa na linxových systémech, pokud je nainstalován přídavek GStreamer a přidává také podporu MP3 audio decoding pro Windows XP.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář