Mozilla vydala Firefox 24

Mozilla vydala novou verzi Firefoxu pro Windows, Mac, Linux a Android, která přináší řadu vylepšení včetně možnosti rychle a jednoduše zavírat vybrané záložky nebo sdílet obsah přes NFC.
reklama


Firefox 24 desktopovým uživatelům příliš mnoho změn nepřinese. Uživatelé Macu při surfování po internetu na Mac OS 10.7 a novějším překvapí nový scrollbar nebo nová sociální funkce umožňující oddělit okno chatu pouhým uchopením a odtržením. Největší změnou na desktopu je však pravděpodobně možnost uzavřít všechny záložky jedním kliknutím myši. Co se týká mobilní verze pro Android, u té je nyní defaultně zapnuté WebRTC, což je nová HTML5 API pro komunikaci v reálném čase přímo uvnitř prohlížeče (například video hovory).


Tři nové WebRTC komponenty (getUserMedia, PeerConnection a Data Channels) umožní vývojářům přistupovat k webkameře a mikrofonu uživatele, provádět hovory z jednoho prohlížeče do druhého nebo peer-to-peer transfer mezi prohlížeči bez jakékoli asistence serveru. Firefox 24 pro Android také podporuje sdílení přes NFC. Sdílet lze například otevřené záložky. Díky zabudovanému Readeru pak uživatelé mohou měnit fonty, přidávat články na Reading List nebo ukládat celý obsah pro čtení offline. Nakonec přibyla i možnost přeměnit barvu textu a pozadí (tmavý text na světlém pozadí nebo naopak).

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru