Mozilla vydala Firefox 20

Mozilla vydala dvacátou verzi svého prohlížeče Firefox, která přináší vylepšení stability, opravu chyb a několik nových funkcí
reklama

I když se může zdát, že Firefox 20 nepřináší nic nového, není to pravdou, jelikož prohlížeč obsahuje hned několik funkcí, které stojí za povšimnutí. Mezi nimi jsou vylepšené surfování v privátním módu, nové prvky u stahování a možnost uzavírat pluginy bez nutnosti zavírat celý prohlížeč. Soukromé surfování je ve Firefoxu již nějakou dobu, avšak u minulých verzí prohlížeče se při jeho využití musel omezovat. Nyní Mozilla uživatelům slibuje, že „mohou surfovat po internetu bez toho, aby webové stránky ukládaly informace o tom, jaké stránky navštěvují“ v rámci jednotlivých oken. Jinými slovy, uživatel může v jednom okně Firefoxu surfovat v soukromém módu a v druhém ne.

Podobně funguje tzv. private browsing i u Google Chrome. Při zapnutí soukromého surfování si webové stránky neukládají informace o osobních informacích uživatele, jehož soukromí je tak chráněno. Jak již bylo zmíněno, přibyly i nové možnosti u stahování. které usnadňují sledování aktivních a dříve stažených souborů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru